Senatoda Temsil Hakkı Kazanılması

Üniversite Senatosu, üniversitelerinin karar alma mekanizmalarında en üst noktada olan, kampüsün fakülte, yüksekokul, enstitü birimlerinden senatörlerle ile birlikte üniversite yönetiminin yer aldığı bir oluşumdur. Her ay toplanan Senato'da akademik konular, üniversite yaşamı ve daha bir çok konuda karar alınmaktadır. Belli bir süredir Üniversite Yönetim Kurulu toplantılarına Öğrenci Temsilcisi davet ederek öğrencilerin karar alıcı süreçlere katkı sağlamasını gerçekleştiren yönetim, maalesef Senato konusunda aynı nezaketi gösterememekteydi. Senato'da bir Öğrenci Temsilcisi bulunmaması, demokratikleşme ve kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan üniversitemizin kanayan bir yarasıydı. Gelişen bir gündem sonucu talep edilen makul isteğimiz, çabaların karşılığını alarak öğrenci temsilciliğini en üst noktaya taşımayı başardı.

Talebin İletilme Tarihi: 
Çarşamba, Kasım 25, 2015
Tahmini Tamamlanma Tarihi: 
Perşembe, Aralık 3, 2015
Durum: 
Başarılı
Sonuç Açıklaması: 

Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Mumcu'ya teşekkürü borç biliriz.

Adımlar: 
TarihOlay
Çarşamba, Kasım 25, 2015

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Mumcu davetiyle Öğrenci Temsilciliği Kurulu Fakülte Temsilcileri, akademik bir konu üzerine Rektörlük Toplantı salonunda bir araya geldi. Bu toplantıda , bütünlemeler ve E sistemi üzerinde fikir alışverişi yapıldı ve temsilciler bu konunun da tartışılacağı Üniversite Senatosu'nda yer almayı, fikirlerini direkt ifade etmeyi talep etti. Mumcu, bu konunun iletileceğini ve en kısa sürede cevap verileceğini iletti.