Prayer Hall

2014-2015 dönemi ÖTK'sı tarafından talep edilen ve Üniversite Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen "Prayer Hall",  2015-2016 ÖTK'sı tarafından yakından takip edilmektedir. Üniversitemizde pek çok kişinin ibadet ihtiyacını kolaylaştırılacak olan " Prayer Hall",tüm inanç ve mezhepleri kapsayıcılığıyla Türkiye'de ilk ve tek olarak işlev gösterecektir.

Talebin İletilme Tarihi: 
Pazar, Kasım 8, 2015
Tahmini Tamamlanma Tarihi: 
Pazartesi, Şubat 29, 2016
Durum: 
Başarılı
Adımlar: 
TarihOlay
Pazartesi, Kasım 9, 2015

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Fikret Adaman' a geçen sene yapılması kararlaştırılan "Prayer Hall" da hangi aşamada oldukları sorusu iletildi. Adaman, arşivin taşınıması için bir firmayla anlaşıldığını ve süreci yakından takip ettiğini iletti.

Cuma, Aralık 18, 2015

Rektör Danışmanı Prof. Dr . Fikret Adaman ile 2. buluşmamızda "Prayer Hall" üzerine bir toplantı yapıldı. Adaman , arşivin tamamen taşındığı, yakında "Prayer Hall" için fiziksel düzeltmelerin yapılacağını iletti.

Cuma, Ocak 15, 2016

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Fikret Adaman ile toplantı yapıldı. Adaman, Prayer Hall'un açılışının 2. ders yarıyılının ilk yarısına yetiştirilmeye çalışıldığını iletti. Fiziki olarak büyük ölçüde tamamlanan Prayer Hall'un bir kaç prösedürün gerçekleşmesi halinde daha erken de açılabileceğini sözlerine ekledi.

Pazar, Şubat 28, 2016

ÖTK Temsilcileri ile Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmed Özkan ve Prof.Dr. Fikret Adaman "Prayer Hall"'de buluştu. İki prayer room ve mescit içeren Prayer Hall'de çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı iletildi. Yarından itibaren kullanıma açılacağını ancak eksiklikler için inşaatın ise devam edeceğini belirtildi. 

Perşembe, Mart 3, 2016

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmed Özkan ÖTK'ya bir bilgilendirilmede bulundu. Özkan'ın iletisinde , kameralarının ikisinin devreye girdiği , aynaların takıldığını ve yön ayarlaması yapılmaya çalışıldığını , kapı sisteminin de geldiğini ve panellerin yerleştirme işleminin yapıldığını sadece ayak ayarı yapılması gerektiğini gibi gelişmeleri iletti.