Kütüphanedeki Priz Sayısının Artırılması

Kütüphanenin en önemli sorunlarından biri olan yetersiz priz sayısı büyük problem yaratmakta ve pek çok şikayete neden olmaktaydı. ÖTK, gelen talepler üzerine konuyu yönetime iletti.

Talebin İletilme Tarihi: 
Pazartesi, Ocak 18, 2016
Tahmini Tamamlanma Tarihi: 
Salı, Ocak 19, 2016
Durum: 
Başarısız
Adımlar: 
TarihOlay
Pazartesi, Ocak 18, 2016

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Tekcan ile yapılan toplantıda bu sorunun yıllardır gündeme getirildiği fakat kütüphanenin elektrik sisteminin Kuzey Kampüs'e bağlı olduğu, sistemin kapasitesinin de daha fazla artırılamayacağı, bu sebeple priz sayısının büyük ihtimalle artırılamayacağı tarafımıza bildirildi. Sorunu çözmek için ancak Kuzey Kampüs elektrik sisteminde temelden bir çalışması yapılması gerektiği buna karşın şuanda kütüphanenin elektrik kapasitesinin maksimum sınırda kullanılıp kullanılmadığının araştırılacağı söylendi.

 
Pazar, Şubat 21, 2016

Rektör Yardımcı Prof. Dr. Ali Tekcan konuyu tekrar gündem ettiğimizde aşağıdaki bilgilendirmeyi tarafımıza iletti.

"Mevcut mimari ve mobilyaya göre sandalye sayısına paralel priz sağlamak şimdilik mümkün değildir. 2013 yılında kütüphane ana binasında (çalışma salonları dahil) profesyonel bir ölçüm yaptırılmış, ardından sıva üstü kanallar aracılığıyla kütüphanedeki tüm uygun yerlere mümkün olan en fazla sayıda prizler konulmuştur. Bu çalışmada altyapı kapasitesinin elverdiği kadar ek güç tüketimine imkân sağlanmıştır. Binanın ve kampüsün güvenliği açısından, ana şebeke yenilenip kapasite artırılmadan Kütüphane'ye daha fazla elektrik gücü sağlanması mümkün değildir. "