2010-2011

2010-2011 Yılı itibariyle

1. Belge ve kayıt ücretleri düşürülmesi sağlandı.

2. Burs başvuruları için alınacak öğrenci belgelerinin ücretsiz olması sağlandı.

3. Kulüpler Arası Kurul işbirliği ile elektronik pano sistemine geçilmesi talep edildi. (Afiş kirliliğini önlemek ve daha etkili duyurular için okul içerisindeki aktivitelerin duyurulacağı dijital ekranların kullanılması talep edildi ve bu konuda çalışmalar başladı.)

4. Güney Kampüs’e çamaşırhane yaptırılması süreci başlatıldı. (Çamaşırhanenin yapılacağı odanın(1.Kız Yurdu altı) tesisatı tamamlandı ve çamaşır ve kurutma makinaların siparişi verildi.)

5. Hisar Kampüse kantin açtırıldı.

6. Mühendislik Fakültesi bilgisayar laboratuarının yenilenme süreci başlatıldı.

7. Final saatlerinin birer saat ileri alınması sağlandı. (Bu dönemden itibaren yeni final saatleri 10:00-13:00 , 13:00-16:00 , 16:00-19:00 şeklinde belirlenmiştir.)

8. Otopark ücretlerinin düşürülmesi sağlandı.

9. Otopark girişlerinde manyetik sisteme geçilmesi önerildi. (ÖTK’nın önerisiyle bu konudaki çalışmalar okul yönetimi tarafından başlatıldı.)

10. Petekler ve manzaranın yenilenmesi sağlandı.

11. Bölümlerin işbirliğiyle bölüm oryantasyonları düzenlendi.

12. Ders tanımlarının kayıt sayfasına eklenmesi sağlandı.

13. Kütüphane ve çalışma salonlarının daha uzun süre açık kalması talep edildi. (Yeni çalışma salonunun(kuzey kampüsteki eski yemekhane) açılmasıyla bu talebimiz yerine getirilecek.)

14. Yemekhane ve kantinlerin fiyat ve kalitesi denetlendi.

15. İlgili dilekçeler üzerine, yemekhaneye vejetaryen menü eklenmesi sağlandı.

16. ÖTK ve Yurtlar Müdürlüğü internet sitelerinin yenilenmesi sağlandı.

17. Danışmanlık sisteminin iyileştirilmesi için dilekçe verildi. (Bu konuda çeşitli uyarı ve iyileştirmeler için okul yönetimi tarafından çalışmalar başlatıldı.)

18. Yurtlara yiyecek ve içecek otomatlarının konulması için dilekçe verildi. (Otomatlar satınalma aşamasında.)

19. Shuttle güzergâhının yeniden düzenlenmesi sağlandı. (Trafik ihlali nedeniyle, Uçaksavar kavşağını dolaşmak zorunda kalan shuttle’lar artık 2. yurdun önünden kalkıyor. Bu yeni güzergah, Uçaksavar kavşağını dolaşmakla aynı süreyi tutması ve 2. Yurt, YD, Kuzey Yadyok ve Kuzey Park’ın orta noktasında öğrenciye daha yakın olması nedeniyle tercih edilmiş ve bir haftalık deneme sürecinden sonra sürekli kullanılmaya başlanmıştır. Eski, kısa güzergahta olduğu gibi, güneyden gelirken yine kütüphanenin önündeki kapıda inilebilmekte ve kuzeyden güneye giderken de kütüphanenin karşısındaki yoldan binilebilmektedir.)

20. Boğaziçi Üniversitesi ÖTK, Ulusal Öğrenci Konseyi’nde temsil edildi.

21. Üniversitemizin çeşitli kurul ve komisyonlarında öğrenciler temsil edilerek görüş bildirildi.