ÖTK Başkanı

Öğrenci Temsilci Kurulu Başkanı : Mert Nacakgediği (Siyaset Bilimi&Uluslarası İlişkiler - Tarih ) 4.Sınıf

1994 yılında doğan Mert NACAKGEDİĞİ, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi & Uluslararası İlişkiler ile Tarih Bölümü çift anadal programı öğrencisidir. Halen Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi, İktisadi, İdari Bilimler ve Lisans Öğrenci Temsilciliği Kurulu

Başkanı ve “Co-opinion” adlı Ortadoğu’da gençlik üzerine yürütülen bir projede yönetim kurulu üyesi olan Nacakgediği, üniversitemizin Münazara Kulübü’nde de yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş ve üniversitemizi temsilen ulusal çapta birçok turnuvaya katılmıştır. Avrupa Çalışmaları Merkezi Öğrenci Forumu(AÇMÖF) ile 11. Boğaziçi Buluşması “Kadın Perspektifleri: Beden, Şiddet ve Aktivizm” Organizasyon Komitesi üyeliğini, ÖTK ile ulusal çapta 97 üniversiteden 167 temsilcinin katılımının sağlandığı 1.Boğaziçi Zirvesi “İdeal Üniversite” Organizasyon Komitesi Başkanlığı’nı yürütmüştür. Ülkemizi temsilen Şanghay İşbirliği Örgütü üye ülkelerince düzenlenen gençlik zirvesine katılmıştır. 

Aralık 2016 tarihinde 3. defa başkan seçilen Mert NACAKGEDİĞİ, “Herkes için Herkesle ÖTK” projesiyle Boğaziçi öğrencisinin akılcı ve pratik çözümleri doğrultusunda üniversitede ses getirecek çalışmalara imza atmayı amaçlamaktadır.